اخبار سیاسی

هشدار مصطفی الکاظمی نسبت به دروغ پراکنی و ایجاد هرج و مرج

نخست وزیر عراق در سخنانی نسبت به دروغ پراکنی در این کشور با هدف ایجاد هرج و مرج در عراق هشدار داد.

14 اسفند 1399

چرا رنزی می خواهد دولت ایتالیا را سرنگون کند؟

خبرنگاران، گروه بین الملل- پریسا پسنده پور؛ این سوال ذهن بسیاری از تحلیل گران و فعالان سیاسی ایتالیا را با توجه به ابر بحران پاندومی (همه گیری) کرونا به خود مشغول نموده است.

12 اسفند 1399

واکنش ایران به سخنان مکرون

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات اخیر رییس جمهور فرانسه، امانوئل مکرون را به خویشتن داری و پرهیز از مواضع شتاب زده و نسنجیده دعوت کرد.

8 اسفند 1399

ابعاد کشف نشده زندگی بشری در پایگاه ملی کنزق سرعین

معماری دستکند یا به عبارتی معماری صخره ­ای بخشی از میراث مادی ایران است که از پراکندگی و تنوع زیادی برخوردار بوده و در میان فرهنگ­ ها و اقوام ایرانی از جایگاه مناسبی برخوردار است، برخلاف معماری دست­ ساز که عموماً مصرف گراست گونه خاصی از معماری است که...

6 اسفند 1399

رفع منع قانونی ریاست لیولد آستین بر پنتاگون

به گزارش خبرنگاران بنقل از الجزیره، با توجه به اینکه کمتر از 7 سال از زمان حضور آستین در ارتش آمریکا می گذرد، وی در آغاز باید نظر موافق هر دو مجلس کنگره را برای رفع منع قانونی ریاست او بر پنتاگون را به دست آورد.

5 اسفند 1399

شوراهای حل اختلاف تخصصی تر می شود

نمایندگان مجلس با تصویب 3 ماده از لایحه دوفوریتی شوراهای حل اختلاف، ساختار و تشکیلات مرکز و شورا را در این لایحه تعیین کردند.

1 اسفند 1399

بیش از 75 درصد بازار سیگار در اختیار برندهای خارجی

به گزارش خبرنگاران، سیاوش افضلی، با بیان اینکه تحقیق و تفحص از صنعت دخانیات حق نمایندگان است و درست است که استفاده گردد، توضیح داد: نکته ای که در این میان پنهان مانده این است در طرح تحقیق و تفحص فقط شرکت دخانیات مورد توجه قرار گرفته نه کل صنعت. این در حالی...

28 بهمن 1399

انتقام ترامپ از یک مقام کاخ سفید

خبرنگاران : رئیس جمهوری آمریکا پس از آنکه سرپرست وزارت امنیت داخلی خشونت روز گذشته را محکوم کرد، معرفی او برای تصدی دائمی این پست را پس گرفت.

25 بهمن 1399

توافق کاهش فراوری، انرژی دنیا را نجات داد

معاون نخست وزیر روسیه در مصاحبه ای گفت: توافق اوپک پلاس برای کاهش فراوری که سال گذشته حاصل شد، بخش انرژی دنیا را از سقوط و رسیدن قیمت نفت به صفر حفظ کرد.

22 بهمن 1399

حاجی میرزایی: سال آینده شرایط حقوق فرهنگیان بسیار بهتر از سال جاری است

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش در نشست اعضای شورای معاونان اداره کل و ارتباط مجازی با اعضای شورای معاونان آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق کرمان گفت که ناب ترین دانش، دانش ناشی از تجربیات است، به دنبال یکپارچه سازی سامانه ها و ساماندهی مطلوب نیروی انسانی...

18 بهمن 1399

تحقیقات درباره ترور فرماندهان پیروزی به مراحل نهایی رسیده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، شورای عالی قضایی عراق اظهار داشت که تحقیق درباره ترور فرماندهان پیروزی و همرزمانشان، به مراحل پایانی رسیده است و طی روزهای آینده شاهد صدور حکم های قضایی علیه متهمان و عوامل دخیل در این ترور خواهیم بود.

14 بهمن 1399

اهتمام جدی به مدیریت تعارض منافع موجب فسادزدایی می شود

یک حقوقدان در ارتباط با طرح و لایحه مدیریت تعارض منافع با بیان این که اهتمام جدی به مدیریت تعارض منافع موجب فسادزدایی می شود گفت: توجه به تعارض منافع مبحثی قابل توجه است به ویژه در کشورهایی نظیر ما که نظام اداری شفاف نیست و دارای خلاهای عمیقی است که اسباب...

12 بهمن 1399

همایش مجازی نقد و تحلیل لایحه دولت در خصوص مشارکت عمومی - خصوصی

همایش مجازی نقد و تحلیل لایحه دولت در خصوص مشارکت عمومی - خصوصی برگزار می گردد.

8 بهمن 1399

تعویق تسویه چک ها از طریق سامانه چکاوک ابلاغ شد

دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا با ارسال نامه ای خطاب به رئیس کل بانک مرکزی، پیگیری اجرای بندر 4 مصوبات چهل و نهمین جلسه این ستاد مبنی بر تعویق تسویه چک ها از طریق سامانه چکاوک را خواستار شد.

8 بهمن 1399

شاد پاسخ به مقتضیات بود و نه مطلوبات

به گزارش خبرنگاران، سی وهفتمین محفل هم افزایی فعالان فضای مجازی پاک این هفته به موضوع نقص های اجرای شبکه آموزش دانش آموزان با موضوع بررسی مسائل موجود بر سر راه استفاده کارآمد همه دانش آموزان از شاد اختصاص یافت.

6 بهمن 1399

حمایت تمام قد مجلس شورای اسلامی از پرسپولیس در آستانه فینال آسیا

اظهارات حمایتی ورزشی های مجلس برای پرسپولیس: در صورت قهرمانی از اعضای تیم در مجلس تقدیر می شود.

5 بهمن 1399

16آذر سال جاری زمان رونمایی از الگوی جدید کنشگری سیاسی باشد، حرفهای تند و رادیکال هوادار ندارد

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه در شرایط امروز حرف های تند و رادیکال طرفداری ندارد، گفت: مراسم 16 آذر سال جاری می تواند زمان رونمایی از این الگوی جدید کنشگری سیاسی و اجتماعی دانشجویان باشد که بخشی از آن طبیعتا در فضای مجازی اتفاق می افتد...

9 دی 1399

حمله تند آدام شیف به ترامپ

خبرنگاران : رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا درباره ترامپ گفت: او مانند یک فرد جرایم سازمان یافته رفتار می کند.

5 دی 1399

آیا بیش از یک واکسن کرونا در راه است؟

در طی دو هفته گذشته شرکت های فایزر و بیوان تک و مدرنا اعلام کردند که آزمایش واکسن های ضد کرونای آنان بسیار موفقیت آمیز بوده است.

30 آذر 1399

انتقاد تند نماینده مجلس عراق از تعلل الکاظمی در اخراج آمریکایی ها

الخشان با اشاره به نقض مکرر تمامیت ارضی عراق توسط نظامیان آمریکایی گفت که دولت الکاظمی هیچ موضع جدی در قبال اشغالگری آمریکا در کشور اتخاذ نمی کند.

25 آذر 1399
تعداد: (180)