پیشرفت های قابل توجهی در مذاکرات واشنگتن با طالبان بدست آمده است

به گزارش وبلاگ تور مالزی ارزان به نقل از آسوشیتدپرس، اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان، موضوع پیشرفت در مذاکرات واشنگتن با طالبان را پس از گفتگوی تلفنی سه شنبه شب با مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا عنوان کرد.

پیشرفت های قابل توجهی در مذاکرات واشنگتن با طالبان بدست آمده است

این در حالی است که کابل، پایتخت افغانستان دیروز سه شنبه بار دیگر پس از نزدیک به دو ماه آرامش هدف یک حمله انتحاری دیگر قرار گرفته بود.

رئیس جمهوری افغانستان سه شنبه شب با انتشار توییتی توضیح داد: امروز تماس تلفنی از سوی مایک پمپئو دریافت کردم و از پیشرفت های قابل ملاحظه به دست آمده در مذاکرات جاری صلح با طالبان آگاه شدم.

غنی در ادامه با استقبال از آنچه وی آن را پیشرفت قابل توجه خواند، تاکید نمود که وزیر خارجه آمریکا وی را از پیشنهاد طالبان برای کاهش چشمگیر و پایدار خشونت در کشورش آگاه نموده است.

اشرف غنی پس از مکالمه تلفنی با مایک پمپئو دست به انتشار چند پیغام توییتری زد که در یکی دیگر از آنها ضمن اشاره به خوشبینی وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به کاهش خشونت ها، نسبت به پیشرفت حاصل در مذاکرات جاری و احتمال دستیابی به توافقی که راه را برای مذاکرات بین افغانی و در نهایت تحقق یک صلح پایدار هموار می نماید، ابراز امیدواری شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پیشرفت های قابل توجهی در مذاکرات واشنگتن با طالبان بدست آمده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت های قابل توجهی در مذاکرات واشنگتن با طالبان بدست آمده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید